ΟΛΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ, ΟΛΟΙ ΙΣΟΙ, ΟΛΟΙ ΦΙΛΟΙ

“Όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι, όλοι φίλοι”

Με αυτό το σύνθημα οι μαθητές της Α Γυμνασίου του Ν.Ολβίου επισκέφτηκαν στις 13 Δεκεμβρίου το Ειδικό Επαγγελματικό Γυμνάσιο και Λύκειο Θαλασσιάς. Στο πλαίσιο δράσης ευαισθητοποίησης για την Παγκόσμια Ημέρα με Αναπηρία οι μαθητές του Ν.Ολβίου, αφού πρώτα κατασκεύασαν εορταστικά στολίδια γράφοντας επάνω τις ευχές τους, στη συνέχεια επισκέφτηκαν το Ειδικό Σχολείο Θαλασσιάς, προκειμένου να προσφέρουν τα στολίδια τους και να συνυπάρξουν σε αθλητικές και καλλιτεχνικές δράσεις. Σε κλίμα όμορφης συνεργασίας και αλληλεπίδρασης οι μαθητές αφού ολοκλήρωσαν τις ζωγραφιές και τα παιχνίδια τους, μας αποχαιρέτησαν προσφέροντας γλυκά και στολίδια τα οποία επιμελήθηκαν οι ίδιοι οι μαθητές του Ειδικού Σχολείου! Σας ευχαριστούμε πολύ για την όμορφη φιλοξενία και ανανεώνουμε τη συνάντησή μας!!