Επιμορφωτική δράση “Aνάπτυξη καλών πρακτικών και νέου πλαισίου βέλτιστης λειτουργίας του ηλεκτρονικού εξοπλισμού της σχολικής μονάδας”

Υλοποιήθηκε (26/04/2023) με επιτυχία η επιμορφωτική δράση δίαρκειας 2 ωρών με τίτλο “Aνάπτυξη καλών πρακτικών και νέου πλαισίου βέλτιστης λειτουργίας του ηλεκτρονικού εξοπλισμού της σχολικής μονάδας”, στα πλαίσια της ενδοσχολικής επιμόρφωσης για την αυτοαξιολόγηση της σχολικής μονάδας, από τους κυρίους Τουμπέλη Παναγιώτη και Παύλου Αναστάσιο.

Κατά τη διάρκεια της δράσης δημιουργήθηκε εκπαιδευτικός οδηγός προσαρμοσμένος στις ανάγκες των εκπαιδευτικών.  Επίσης, δημιουργήθηκε ερωτηματολόγιο που επιδόθηκε στους εκπαιδευτικούς της σχολικής μονάδας για την αξιολόγηση της δράσης και την εξαγωγή συμπερασμάτων ως προς την επιτυχία, τη χρησιμότητα και τη διερεύνηση προτάσεων για πιθανές νέες δράσεις την επόμενη σχολική χρονιά.