Εγγραφή μαθητών στο Γενικό Λύκειο ή στο ΕΠΑΛ

Από σήμερα 18 Ιουνίου 2020 και ώρα 09:00 έως και 2 Ιουλίου 2020 και ώρα 23:59 , θα γίνονται οι εγγραφές των μαθητών που τελείωσαν την ΄Γ γυμνασίου στα Γενικά Λύκεια και τα ΕΠΑΛ. Η εγγραφές γίνονται ηλεκτρονικά στη διέυθυνση:

e-eggrafes.minedu.gov.gr

Την εγγραφή την κάνουν οι γονείς χρησιμοποιώντας τους κωδικούς της εφορίας (taxisnet) και τον αριθμό μητρώου του μαθητού.

Τον αριθμό μητρώου του μαθητού μπορείτε να τον δείτε σε έναν έλεγχο τετραμήνου ή να πάρετε τηλέφωνο στο σχολείο για να τον μάθετε.

Σε περίπτωση που συναντήσετε δυσκολία στην εγγραφή, μπορείτε να έρθετε στο σχολείο με τους κωδικούς της εφορίας (taxisnet) για να σας βοηθήσουμε.

ΠΡΟΣΟΧΗ:

• Οι μαθητές που θα επιλέξουν ως εγγραφή το Γενικό Λύκειο (ΓΕΛ) ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΓΟΥΝ σε ποιο γενικό λύκειο θα πάνε (π.χ. 1ο, 3ο, Αβδήρων κλπ).
  • Οι μαθητές που θα επιλέξουν να εγγραφούν σε ΕΠΑΛ ΠΡΕΠΕΙ να επιλέξουν και το ΕΠΑΛ το οποίο θέλουν (π.χ. 1ο ΕΠΑΛ ή 2ο ΕΠΑΛ).
Πληροφορίες:
Γυμνάσιο Ν.Ολβίου
τηλ. :  2541095231
Ωρ. λειτουργίας:  καθημερινά  08:30π.μ. – 13:30μ.μ.